FOTOWOLTAIKA
 DLA ROLNIKA

DLA ROLNIKA

INSTALACJE FOTOWOLTAICZNE
DLA ROLNIKA

Czy fotowoltaika dla rolnika z miasta Toruń przynosi korzyści? Systematyczny wzrost popularności instalacji fotowoltaicznych stanowi potwierdzenie ich opłacalności. Do najlepszych rozwiązań z pewnością można zaliczyć elektrownie słoneczne montowane w gospodarstwach rolnych pod Toruniem. Fotowoltaika dla rolnika ma przed sobą przyszłość, zapewniając wiele korzyści – począwszy od całkowitej niezależności energetycznej po obniżenie rachunków za prąd. Koszty energii rosną bowiem z roku na rok, co ma niezwykle duży wpływ na działania podejmowane w tym sektorze gospodarki. Ma to związek z ciągle postępującą mechanizacją rolnictwa, a także z pojawiającymi się nowymi technologiami, które zwiększają efektywność ich pracy. Jednocześnie korzystanie z usprawnień generuje wyższe rachunki za prąd, a co za tym idzie, zwiększa również koszty prowadzenia całej działalności. Właściciele gospodarstw wpadają w takim wypadku w błędne koło, gdyż potencjalne zyski zostają przeznaczane zamiast na inwestycje to na zapłatę aktualnych zobowiązań. Dlatego też instalacje fotowoltaiczne dla gospodarstw w okolicach Torunia wydają się być idealnym rozwiązaniem, które pozwoli zatrzymać wciąż rosnące wydatki.

DLA ROLNIKA

FOTOWOLTAIKA DLA ROLNIKÓW TO SPOSÓB NA DUŻE OSZCZĘDNOŚCI

Agrokultura zależna jest głównie od warunków atmosferycznych, a zwłaszcza od słońca. Promienie słoneczne nie muszą mieć jednak jedynie wpływu na uprawę roślin, ale także na funkcjonowanie całego gospodarstwa. Montaż fotowoltaiki dla gospodarstw na budynkach gospodarczych może ograniczyć zapotrzebowanie energii elektrycznej pochodzącej z sieci do absolutnego minimum, a co za tym idzie, sprawia, że istnieje możliwość całkowitego uniezależnienia się od jej dostawców z Torunia. Koszt takiej instalacji może spłacić się już w ciągu 6 lat, w zależności głównie od wielkości gospodarstwa i jego zapotrzebowania na prąd. Nie ma żadnych przeszkód, by w ten sposób zaoszczędzone pieniądze przeznaczyć na inwestycje w nowe technologie czy też np. maszyny niezbędne do pracy w polu lub pompy ciepła w Toruniu.

FOTOWOLTAIKA W GOSPODARSTWIE ROLNYM, CZYLI OGROMNE ZALETY DLA ŚRODOWISKA

W dobie rosnącej świadomości ludzi na temat zagrożeń mających wpływ na środowisko, wykorzystywanie instalacji sprzyjających ekologii w prowadzonej przez siebie działalności są działaniem niezwykle pożądanym. Większość osób coraz częściej decyduje się bowiem na produkty pochodzące z bio upraw, a także ekologicznych gospodarstw. Otwiera to przed ich właścicielami nowe możliwości dotarcia do kolejnych klientów, a co za tym idzie nowe rynki zbytu i potencjalne większe zyski finansowe. Fotowoltaika w Toruniu nie tylko pozwala więc zadbać o środowisko, lecz także ocieplić wizerunek gospodarstwa w oczach konsumentów.

Dużą popularnością cieszy się również fotowoltaika dla domu w Toruniu oraz fotowoltaika dla firm w Toruniu.

INSTALACJA

DLACZEGO WARTO INWESTOWAĆ W FOTOWOLTAIKĘ W ROLNICTWIE?

 • Niezależność energetyczna – zielona energia wyprodukowana przez instalację fotowoltaiczną pokrywa całość lub część zapotrzebowania na prąd, co uniezależnia gospodarstwo rolne od dostaw energii elektrycznej
 • Oszczędność – niższe rachunki za prąd, nawet do 90%
 • Niezależność od stale rosnących cen energii elektrycznej
 • Umożliwia obniżenie podatku rolnego i skorzystanie z 25% ulgi inwestycyjnej przez 15 lat
 • Bezobsługowość – instalacja fotowoltaiczna nie wymaga stałej obsługi Umożliwia zagospodarowanie powierzchni dachów lub nieużytków rolnych
 • Zapewnia energię elektryczną pochodzącą z ekologicznych źródeł
 • Zwiększa wartość nieruchomości
 • ULGI INWESTYCYJNE

ULGI INWESTYCYJNE

ROLNIKU! POSTAW NA ELEKTROWNIĘ SŁONECZNĄ I SKORZYSTAJ Z 25% ULGI INWESTYCYJNEJ!

Przykład: – koszt instalacji fotowoltaicznej o mocy 10 kWp = 54 700 zł brutto (8 % VAT) – ulga inwestycyjna w podatku rolnym wynosi 25% kosztów elektrowni słonecznej = 13 675 zł Inwestor zyskuje 13 675 zł ulgi inwestycyjnej, do wykorzystania na podatek rolny przez 15 lat.

ULGI INWESTYCYJNE

WARUNKI PRZYZNANIA ULGI WARUNKI PRZYZNANIA ULGI INWESTYCYJNEJ:

 • ulga przysługuje podatnikom podatku rolnego;
 • elektrownia słoneczna musi być zrealizowana na terenie gminy, w której są położone grunty rolne;
 • instalacja fotowoltaiczna musi być zakupiona ze środków własnych lub kredytu bankowego (nie może być sfinansowana w całości lub części z dotacji, lub kredytu preferencyjnego).

FOTOWOLTAIKA

GWARANCJA

12

LAT NA FALOWNIK

30

LAT NA SPRAWNOŚĆ

20

LAT NA WADY UKRYTE

10

LAT GWARANCJI INSTALATORSKIEJ

*w przypadku corocznych przeglądów instalacji

FOTOWOLTAIKA

INWESTYCJA KROK PO KROKU

1

KONSULTACJA, AUDYT

Nasi doradcy Techniczno-Handlowi dobierają odpowiednią moc instalacji fotowoltaicznej. Ustalają jej lokalizację oraz wybierają formę finansowania: abonament, gotówka lub leasing.

2

INDYWIDUALNY PROJEKT

Po wykonanym audycie, nasz dział projektowy opracowuje indywidualny projekt elektrowni słonecznej, zapewniający maksymalną korzyść z inwestycji.

3

MONTAŻ INSTALACJI FOTOWOLTAICZNEJ

Po dostarczeniu elementów instalacji fotowoltaicznej na miejsce montażu, elektrownia zostaje wykonana przez ekipę monterską ze szczególną starannością oraz dokładnością.

4

WŁASNA ELEKTROWNIA SŁONECZNA

Dzięki inwestycji we własną elektrownię słoneczną zapewniasz sobie Nielazeżność, a także oszczędzasz pieniądze oraz dbasz o ochronę środowiska.

Telefon
Wiadomość