Leasing

Mój PRĄd
Program czyste powietrze
kredyt 3,6% RRSO
LEASING

Nie ma co ukrywać, że instalacje fotowoltaiczne wciąż zyskują na popularności. Dzieje się tak z wielu względów, ale wydaje się, że najważniejszym aspektem, który o tym decyduje, jest chęć wielu osób do wprowadzenia oszczędności w swoim gospodarstwie domowym lub rolnym. Nie bez znaczenia są również pobudki ekologiczne, gdyż rosnąca świadomość ludzi na temat niebezpieczeństw zagrażających środowisku naturalnemu pozwala im zmieniać swoje przyzwyczajenia. Nie da się ukryć, że mikroinstalacje dla wielu osób są kosztowną inwestycją, na którą bez odpowiedniego dofinansowania nie mogłyby sobie pozwolić. Dlatego też wszelkie programy oferujące dotacje na panele fotowoltaiczne cieszą się olbrzymim zainteresowaniem. W naszym kraju tego typu programów nie brakuje, bowiem Unia Europejska w związku ze zbyt małym odnawialnych źródeł energii w Polsce, uruchamia kolejne środki, by poprawić tę sytuację. Z tego względu teraz jest najlepszy moment do tego, by skorzystać z dofinansowania na fotowoltaikę i móc się cieszyć w dłuższej perspektywie znacznie tańszymi rachunkami za prąd.

Czemu dopłaty na fotowoltaikę cieszą się tak dużą popularnością?

Mimo że Polacy z roku na rok statystycznie dysponują coraz większymi zasobami finansowymi, a panele słoneczne oraz inne elementy instalacji tanieją, nadal są uważane za dość spory wydatek, na który większość osób nie stać. Z tego względu programy, takie jak „Mój Prąd” czy „Czyste Powietrze” cieszą się sporym zainteresowaniem. Zapewniają one nieocenioną pomoc finansową w postaci dotacji wynoszących kilka lub nawet w niektórych przypadkach kilkanaście tysięcy złotych. Bardzo często dopłaty mają charakter bezzwrotny, dzięki czemu w dość wyraźny sposób wspomagają zakup instalacji przez zainteresowane osoby. Skorzystanie z dofinansowania skraca również czas, w którym dana inwestycja zacznie się spłacać, gdyż część środków nie będzie pochodzić z własnego portfela. Wydaje się, że liczba programów oferujących dotacje do fotowoltaiki w kolejnych latach będzie jedynie rosnąć, gdyż Unii Europejskiej bardzo zależy na odnawialnych źródłach energii w swoich państwach członkowskich. Oczywiście z wielu z nich będzie można skorzystać z Krajowym Budżetem Energetycznym, gdyż jednym z naszych podstawowych zadań jest pozyskiwanie dopłat dla naszych Klientów.

Program „Mój Prąd”, czyli panele fotowoltaiczne tańszym kosztem

Dla osób, które szukają dopłat w celu stworzenia własnej mikroinstalacji często jako numer jeden na liście pojawia się program „Mój Prąd”. Powstał on w 2019 roku i od tamtej pory cieszy się on olbrzymim zainteresowaniem. Obecnie mamy do czynienia z kolejną edycją tego programu, a także z kolejną możliwością otrzymania kilku tysięcy złotych dofinansowania do fotowoltaiki. Dzięki tym środkom zakup instalacji stanie się znacznie tańszym przedsięwzięciem, a korzystanie z zielonej energii rzeczywistością, a nie tylko melodią przyszłości. Nie wiesz, w jaki sposób uzyskać dotacje z tego programu? Zgłoś się do nas, a my zrobimy to za Ciebie!

Program „Czyste powietrze” to projekt, dzięki któremu Twój dom stanie się bardziej ekologiczny

Choć jego głównym założeniem nie jest dofinansowanie do paneli fotowoltaicznych to jednak spełniając określone warunki, można uzyskać dopłaty do instalacji. Kwota, jaką można maksymalnie uzyskać, oscyluje w granicach kilku tysięcy złotych. Niestety dotacja ta tylko w niewielkiej części jest bezzwrotna i polega głównie na formie kredytowej, którą po pewnym czasie należy spłacić. Jednak dla osób szukających dopłat łączących ze sobą np. instalacje pozwalające na termomodernizację oraz montaż paneli słonecznych wydaje się być to idealne rozwiązanie.

Kredyt i leasing to sposób na sfinansowanie inwestycji bez środków własnych

Jeżeli nie interesują Was dotacje pochodzące z programów „Mój Prąd” czy „Czyste Powietrze” i nie posiadacie własnego jednorazowego kapitału, a z drugiej strony chcecie korzystać z zielonej energii produkowanej przez panele fotowoltaiczne to kredyt lub leasing są właśnie dla Ciebie. Obie formy finansowania nie zakładają środków własnych na start, co jest kluczową kwestią różniącą ich od przyznawanych dopłat z wyżej wymienionych programów.

Boisz się formalności związanych z dotacjami? Potrzebujesz zasięgnąć bardziej szczegółowych informacji dotyczących programów i dopłat z nimi związanych? Wejdź w zakładki im dedykowane na naszej stronie internetowej lub skontaktuj się z nami, a my zrobimy za Ciebie resztę! Serdecznie zapraszamy!