Pompy

Ciepła

MONTAŻ POMPY CIEPŁA SPOSOBEM NA OSZCZĘDNOŚĆ

Popularność pomp ciepła z roku na rok rośnie. Na ich montaż decyduje się coraz więcej właścicieli firm oraz domów jednorodzinnych. Choć koszt inwestycji wciąż nie jest niski, można liczyć na liczne korzyści, związane z pozyskiwaniem ciepła tą metodą oraz szybki zwrot ulokowanych środków. Pompy ciepła stanowią alternatywę dla tradycyjnych sposobów ogrzewania budynków, powodujących zwiększenie śladu węglowego. To wydajne źródło ogrzewania, a zarazem sposób na obniżenie rachunków za energię. Szukasz sposobów na oszczędności, a jednocześnie chcesz zadbać o środowisko? Skorzystaj z naszego wsparcia! Oferujemy nie tylko doradztwo w zakresie zakupu i montażu pomp ciepła, ale też pomoc w wycenie oraz pracach serwisowych.

Instalacje fotowoltaiczne dla domu
kredytowanie fotowoltaiki

Krajowy Projekt Energetyczny

POMPA CIEPŁA POWIETRZE – POWIETRZE

Krajowy Projekt Energetyczny to Twoje źródło informacji o pompach ciepła, zasadach ich działania oraz opłacalności tej formy pozyskiwania energii. Skontaktuj się z nami, by dowiedzieć się więcej o kosztach inwestycji i korzyściach, wynikających z montażu pompy. Na rynku dostępnych jest wiele rozwiązań, a wybór najbardziej optymalnego uzależniony jest m.in. od potrzeb energetycznych budynku oraz warunków technicznych.

Pompy ciepła powietrzne wykorzystują w swoim działaniu efekt Joule’a Thomsona, przenosząc ciepło od chłodnej przestrzeni do cieplejszej. Czerpią je z otoczenia i wywołują jego przepływ, przeciwny do naturalnego. Powietrzne pompy ciepła składają się z trzech części:

  • systemu źródła ciepła
  • pompy ciepła
  • systemu dystrybucji i przechowywania ciepła

POMPY CIEPŁA GRUNTOWE

Obok powietrznych pomp ciepła dużą popularnością cieszą się także gruntowe. Choć zasada ich działania jest podobna, w przypadku tych drugich źródło ciepła stanowi energia zawarta w gruncie. Urządzenia tego typu posiadają gruntowy wymiennik ciepła, zainstalowany w układzie pionowym lub poziomym. Pompa gruntowa zapewnia stabilną wydajność. Jej zakup i montaż wiąże się ze znaczącymi nakładami finansowymi. Aby dowiedzieć się więcej o tym rodzaju inwestycji, skontaktuj się z nami. Specjaliści Krajowego Projektu Energetycznego wykonają niezbędne pomiary i wskażą optymalną moc urządzenia dla Twojego domu lub firmy.

POMPA CIEPŁA POWIETRZE – WODA

Kolejny rodzaj dostępnych na rynku pomp ciepła stanowią rozwiązania typu monoblok oraz split. Pompy typu split składają się z dwóch modułów, z których jeden zawiera kompletny obieg chłodniczy i montowany jest na zewnątrz budynku. Wyposażony w skraplacz moduł wewnętrzny połączony jest z nim rurami chłodniczymi. Pompy ciepła typu monoblok są jednosegmentowymi urządzeniami, stanowiącymi hermetycznie zamknięty układ chłodniczy. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o ich wadach i zaletach, zapraszamy do kontaktu.

POMPA CIEPŁA WODA – WODA

W miejscach, które sąsiadują ze zbiornikiem wodnym znakomicie sprawdzają się wodne pompy ciepła, umożliwiające odbieranie ciepła z wód gruntowych. Wymagają one obecności studni czerpnej z pompą ssącą do poboru wody oraz studni zrzutowej. Pompa ciepła woda – woda przenosi ciepło z wody gruntowej na użytkową. Jej wysoka wydajność wynika z utrzymujących się przez cały rok, wysokich temperatur wody gruntowej. To czyni ją niezawodnym źródłem zaopatrzenia w ciepło.

HYBRYDOWE POMPY CIEPŁA

Pompy ciepła, które korzystają z dwóch źródeł zasilania nazywane są hybrydowymi. Ich działanie opiera się na naprzemiennej pracy urządzeń, gwarantującej wysoki stopień bezpieczeństwa energetycznego. Dobór pompy ciepła uzależniony jest od wielu czynników. Warto skorzystać ze wsparcia doświadczonego specjalisty, by podjąć najlepszą decyzję dla swojego domu lub firmy.

Fotowoltaika i Pompa Ciepła
POMPA CIEPŁA

POMPA CIEPŁA – KOSZTY INWESTYCJI

Co zyskasz, decydując się na montaż pomp ciepła? To gwarancja oszczędności oraz przyjazny dla natury wybór. Koszt ogrzewania pompą ciepła nie jest wysoki w porównaniu do jego innych źródeł. Stopniowemu obniżeniu ulegają także wydatki, związane z inwestycją. Dowiedz się, jak możesz oszczędzać na grzaniu wody oraz pozyskiwaniu ciepła i uniezależnić się tym samym od elektrowni oraz centralnego ogrzewania!

EKOLOGICZNE OGRZEWANIE – POMPA CIEPŁA W TWOIM DOMU

Krajowy Projekt Energii cieszy się zaufaniem licznych Klientów z różnych regionów Polski. Oferujemy swoją pomoc w zakresie planowania, projektowania i wdrażania ekologicznych sposobów na pozyskiwanie energii, takich jak pompy ciepła. Montaż urządzeń oraz ich serwisowanie staje się łatwiejsze przy wsparciu naszych specjalistów. Nie czekaj i już dziś skontaktuj się z nami, by uzyskać więcej informacji!

FOTOWOLTAIKA

GWARANCJA

12

LAT NA FALOWNIK

30

LAT NA SPRAWNOŚĆ

20

LAT NA WADY UKRYTE

10

LAT GWARANCJI INSTALATORSKIEJ

*w przypadku corocznych przeglądów instalacji

FOTOWOLTAIKA

INWESTYCJA KROK PO KROKU

1

KONSULTACJA, AUDYT

Nasi doradcy Techniczno-Handlowi dobierają odpowiednią moc instalacji fotowoltaicznej. Ustalają jej lokalizację oraz wybierają formę finansowania: abonament, gotówka lub leasing.

2

INDYWIDUALNY PROJEKT

Po wykonanym audycie, nasz dział projektowy opracowuje indywidualny projekt elektrowni słonecznej, zapewniający maksymalną korzyść z inwestycji.

3

MONTAŻ INSTALACJI FOTOWOLTAICZNEJ

Po dostarczeniu elementów instalacji fotowoltaicznej na miejsce montażu, elektrownia zostaje wykonana przez ekipę monterską ze szczególną starannością oraz dokładnością.

4

WŁASNA ELEKTROWNIA SŁONECZNA

Dzięki inwestycji we własną elektrownię słoneczną zapewniasz sobie Nielazeżność, a także oszczędzasz pieniądze oraz dbasz o ochronę środowiska.

Telefon
Wiadomość