Przed przystąpieniem do instalacji paneli słonecznych, zawsze wykonywany jest audyt fotowoltaiczny. Na czym polega? Jest to wywiad i/lub oględziny przeprowadzane przez naszego doradcę energetycznego. Dzięki audytowi można łatwo oszacować, jaki będzie koszt montażu instalacji fotowoltaicznej. Z naszego artykułu dowiedzą się Państwo, jakie jeszcze korzyści przynosi audyt fotowoltaiczny, jak przebiega i w jaki sposób się do niego przygotować.
Dlaczego przeprowadzamy audyt instalacji fotowoltaicznej?
Audyt pozwala na wybór odpowiedniej lokalizacji, liczby oraz mocy paneli. Dzięki temu można dobrać odpowiednią moc instalacji fotowoltaicznej. Dlaczego to takie ważne? Jeśli będzie ona za niska, zapotrzebowanie na energię elektryczną nie zostanie pokryte w całości i wciąż będzie konieczne wykorzystywanie prądu z elektrowni. Jeśli za wysoka – czas zwrotu inwestycji będzie dłuższy.
Po zakończeniu audytu będziemy w stanie oszacować, jaki będzie koszt wdrożenia tej innowacji i po jakim czasie fotowoltaika zacznie się zwracać.
Jak przygotować się do profesjonalnego audytu fotowoltaicznego?
Jeżeli chcą Państwo skorzystać z audytu instalacji fotowoltaicznej jeszcze na etapie budowy nieruchomości, należy udostępnić nam wizualizację budynku. Wiele osób próbuje oszacować zużycie prądu jeszcze przed pierwszym kontaktem z firmą montażową. Nie muszą się jednak Państwo tym kłopotać. Nasi pracownicy mają duże doświadczenie, więc obliczą go bez problemu.
W przypadku budynku, który już stoi, sprawa jest o wiele prostsza. Wystarczy sprawdzić, ile wynosiły dotychczasowe rachunki za prąd. Jeśli jednak planują Państwo istotne zmiany, które mogą wpłynąć na zapotrzebowanie na energię elektryczną (na przykład zakup energooszczędnej lodówki czy instalację pompy ciepła), należy koniecznie poinformować o tym instalatora.
Audyt fotowoltaiczny – na czym polega?
Audyt polega na wywiadzie z inwestorem oraz wstępnych oględzinach miejsca montażu. Mogą Państwo przygotować się na pytania na temat przewidywanego zużycia prądu, liczby osób w budynku czy metrażu. Pracownicy firmy sprawdzą także kąt nachylenia dachu budynku, jego powierzchnię, orientację pod względem kierunków świata, nachylenie oraz rodzaj pokrycia dachowego. Dzięki temu możliwe będzie dobranie odpowiedniej liczby paneli PV i dobór mocy instalacji. Po wykonaniu audytu specjaliści będą w stanie dobrać najbardziej optymalne rozmieszczenie paneli słonecznych oraz miejsce na falownik.
Jak skorzystać z audytu fotowoltaicznego? Wystarczy do nas zadzwonić i ustalić najbardziej dogodny termin. Nasi pracownicy przyjadą na miejsce i wszystkim się zajmą.
Audyt fotowoltaiczny – cena
Osoby, które planują przeprowadzić audyt fotowoltaiczny, często pytają o cenę takiej usługi. Otóż w Krajowym Projekcie jest ona całkowicie bezpłatna. Co więcej, audyt jest zupełnie niezobowiązujący. Jeżeli postanowią Państwo skorzystać z naszych usług, pomożemy uzyskać dofinansowanie i zajmiemy się wszelkimi formalnościami.
Na czym polega audyt fotowoltaiczny po montażu i czy warto go przeprowadzić?
Po montażu paneli fotowoltaicznych wiele osób zastanawia się, czy dobrana instalacja pozwala na szybki zwrot inwestycji. W takim przypadku warto przeprowadzić audyt jeszcze raz. Jest to dodatkowa usługa, która pozwala zweryfikować, czy instalacja działa prawidłowo. Można zlecić ją bezpośrednio po montażu fotowoltaiki lub nawet po kilku latach (jeśli na przykład zmienili Państwo metodę ogrzewania i chcą się upewnić, czy wydajność całej instalacji spełnia Państwa oczekiwania). Pracownicy sprawdzą nie tylko, czy działanie fotowoltaiki jest zgodne z potrzebami klienta, lecz także zweryfikują sposób montażu i kontrolę zabezpieczeń. Koszt takiej usługi jest ustalany indywidualnie w zależności od wielkości instalacji. Cały audyt zajmie nam około dwóch godzin.
Audyt instalacji fotowoltaicznej – podsumowanie
Przed przystąpieniem do montażu fotowoltaiki zawsze wykonujemy darmowy audyt fotowoltaiczny. Pozwala nam na oszacowanie kosztu montażu oraz czasu, po którym inwestycja w fotowoltaikę się zwróci. Dzięki niemu możemy również przeprowadzić ocenę warunków montażowych instalacji oraz dobrać taką liczbę i moc paneli, które pokryją zapotrzebowanie na prąd budynku. Nasi specjaliści wezmą pod uwagę m.in. powierzchnię dachu i obecność drzew, które mogą zacienić panele.
Co ważne, audyt jest całkowicie niezobowiązujący. Po dokonaniu wstępnej analizy ekonomicznej mogą Państwo zdecydować, czy chcą Państwo zdecydować się w tym momencie na montaż.
Krajowy Projekt od lat pozwala wprowadzać innowacje oparte na odnawialnych źródłach energii. W naszej ofercie znajduje się między innymi:
Zastanawiają się Państwo, czy warto zainstalować fotowoltaikę? Zapraszamy do kontaktu! Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania i doradzimy, z jakich form dofinansowania mogą Państwo skorzystać.