Farmy
Fotowoltaiczne
FARMA FOTOWOLTAICZNA
Farma fotowoltaiczna to dobra inwestycja dla właścicieli lub dzierżawców nieużytkowanych gruntów. Czerpanie energii z odnawialnych źródeł energii i jej sprzedaż stanowi niezawodny sposób na zysk zarówno dla osób prywatnych, jak i podmiotów gospodarczych. Choć koszt budowy farmy fotowoltaicznej, nazywanej także solarną jest wysoki, jego zwrot następuje stosunkowo szybko (po ok. 9 latach). Tą metodą można pozyskać znacznie więcej prądu niż w przypadku pojedynczych instalacji na dachach. Jak założyć farmę fotowoltaiczną i czerpać z niej zyski? Skontaktuj się z nami, by uzyskać odpowiedź i zapewnić sobie profesjonalne wsparcie.
Krajowy Projekt Energetyczny
FARMA FOTOWOLTAICZNA – KOSZT BUDOWY
Założenie farmy fotowoltaicznej to rozwiązanie dla właścicieli dużych hal produkcyjnych, zużywających znaczne ilości prądu, dysponujących nieużytkami rolników, szukających inwestycji firm, klientów indywidualnych oraz całych miast. Produkowany w fabryce energii elektrycznej prąd sprzedawany jest do elektrowni, generując zyski. Zaspokajanie potrzeb własnego gospodarstwa domowego jest w tym przypadku na drugim miejscu. Koszt budowy farmy fotowoltaicznej uzależniony jest od jej rozmiaru, a także od rodzaju paneli i innych elementów instalacji. Nie bez znaczenia jest również cena zakupu lub dzierżawy terenu pod inwestycję.
FARMA FOTOWOLTAICZNA – OPŁACALNOŚĆ
Inwestycja w farmy solarne przynosi szereg korzyści:
- źródło zysku i oszczędności w perspektywie podwyżek prądu
- wsparcie ekologicznych metod pozyskiwania energii elektrycznej
- trwałość paneli fotowoltaicznych (działają bez zarzutu nawet do kilkudziesięciu lat)
- fotowoltaika i pompy ciepła dają możliwość darmowego ogrzewania i chłodzenia domu lub biura
FARMY FOTOWOLTAICZNE – BUDOWA
Założenie farmy słonecznej wymaga solidnego przygotowania i dopełnienia licznych formalności. Aby uzyskać wsparcie zarówno w kwestiach formalnych, jak i technicznych, związanych z tworzeniem projektu farmy fotowoltaiki i jego realizacją, umów się na bezpłatną konsultację z naszym doradcą, który stanie się Twoim przewodnikiem po kolejnych krokach nowej inwestycji.
FARMY SŁONECZNE – WYMOGI PRAWNE
Aby założenie farmy fotowoltaicznej było możliwe, konieczne jest uzyskanie wymaganych pozwoleń, m.in. decyzji środowiskowej, wpisu i wyrysu z MPZP, zgody na budowę i koncesji do produkcji własnego prądu. Skontaktuj się z nami, by dowiedzieć się więcej.
FARMA FOTOWOLTAICZNA – WARUNKI GRUNTOWE
Jakie warunki powinna spełniać działka pod farmę fotowoltaiczną? Zadbaj o to, by była płaska (z ewentualnym skłonem na południe) i niezacieniona. To znakomity sposób na zagospodarowanie nieużytków. Jeśli nawiążesz kontakt z nami, dokonamy dla Ciebie wszystkich niezbędnych pomiarów, co pozwoli Ci ocenić trafność wyboru działki i oszacować opłacalność inwestycji.
PROJEKT FARMY FOTOWOLTAICZNEJ I WYBÓR PANELI
Na etapie projektowania farmy solarnej należy dokonać wyboru paneli i innych elementów instalacji. Warto postawić na trwałe rozwiązania, gwarantujące wieloletnie użytkowanie. Zapewniając sobie naszą pomoc w zakresie tworzenia projektu farmy, jego realizacji i montażu, możesz liczyć na wykorzystanie paneli, pochodzących od sprawdzonych producentów, takich jak:
- Fronius
- Jinko
- Sofar Solar
- SMA
- Longi Solar
- EXE Solar
- REC
- SUNPOWER
- SunLink
- Trina
- JA Solar
- SHARP
DUŻA I MAŁA FARMA FOTOWOLTAICZNA
Planujesz założenie farmy słonecznej? Określ rozmiar instalacji. Inwestycje o mocy 50 kWp – 1 MW określane są jako małe, natomiast moc powyżej 1 MW klasyfikuje farmę jako dużą. Koszt farmy fotowoltaicznej 1 MW wynosi ok. 4 000 000 zł. Warto jednak wziąć pod uwagę fakt, że średni roczny przychód generowany przez farmę 1 MW to ok. 300 000 zł. Aby ograniczyć wydatek, skorzystaj z programów wsparcia dla inwestujących w OZE. Niezależnie od tego, czy Twoim celem jest duża, czy mini farma fotowoltaiczna, zapraszamy do kontaktu z naszym specjalistą. Zainwestuj w ochronę środowiska i swoją niezależność energetyczną. Czerp zyski z generowania prądu, wykorzystując nieużytkowane grunty. Nie czekaj i skonsultuj się z nami już teraz!
FOTOWOLTAIKA
GWARANCJA
12
LAT NA FALOWNIK
30
LAT NA SPRAWNOŚĆ
20
LAT NA WADY UKRYTE
10
LAT GWARANCJI INSTALATORSKIEJ
*w przypadku corocznych przeglądów instalacji
FOTOWOLTAIKA
INWESTYCJA KROK PO KROKU
1
KONSULTACJA, AUDYT
Nasi doradcy Techniczno-Handlowi dobierają odpowiednią moc instalacji fotowoltaicznej. Ustalają jej lokalizację oraz wybierają formę finansowania: abonament, gotówka lub leasing.
2
INDYWIDUALNY PROJEKT
Po wykonanym audycie, nasz dział projektowy opracowuje indywidualny projekt elektrowni słonecznej, zapewniający maksymalną korzyść z inwestycji.
3
MONTAŻ INSTALACJI FOTOWOLTAICZNEJ
Po dostarczeniu elementów instalacji fotowoltaicznej na miejsce montażu, elektrownia zostaje wykonana przez ekipę monterską ze szczególną starannością oraz dokładnością.
4
WŁASNA ELEKTROWNIA SŁONECZNA
Dzięki inwestycji we własną elektrownię słoneczną zapewniasz sobie Nielazeżność, a także oszczędzasz pieniądze oraz dbasz o ochronę środowiska.