Farmy
Fotowoltaiczne

W obliczu podwyżek cen prądu wiele firm i osób prywatnych szuka nowych źródeł energii. Dobrą inwestycją jest farma fotowoltaiczna, której koszt zwraca się po około dziewięciu latach. Farmy fotowoltaiczne — inaczej nazywane farmami solarnymi — to sposób na pozyskanie o wiele większej ilości prądu niż pojedyncze instalacje na dachach. Rozpoczęcie takiej inwestycji wymaga jednak rozpatrzenia innych kwestii niż w przypadku mikroinstalacji. Zapraszamy do kontaktu — przeprowadzimy Państwa przez wszelkie formalności.

Instalacje fotowoltaiczne dla domu
kredytowanie fotowoltaiki

Krajowy Projekt Energetyczny

Budowa farmy fotowoltaicznej — komu się opłaca?

Na budowę farmy fotowoltaicznej decydują się klienci indywidualni, właściciele firm, a nawet całe miasta. W przypadku osób prywatnych są to inwestorzy, którym zależy przede wszystkim na sprzedawaniu prądu do elektrowni. Zaspokajanie potrzeb własnego gospodarstwa domowego jest tu na drugim miejscu. Trzeba zaznaczyć, że fotowoltaika dla rolnika to nie tylko sposób na wytworzenie prądu dla swojego gospodarstwa rolnego, lecz także metoda wykorzystania nieużytków. Fotowoltaika dla firm w Toruniu jest wybierana głównie przez właścicieli dużych hal produkcyjnych, w których zużywana jest znaczna ilość prądu.

Dlaczego warto wybudować farmę fotowoltaiczną?

Inwestycja w farmy fotowoltaiczne, podobnie jak fotowoltaika dla domu w Toruniu, przynosi szereg korzyści:

  • oszczędności w perspektywie podwyżek prądu,
  • troska o środowisko naturalne,
  • trwałość inwestycji (panele fotowoltaiczne działają bez zarzutu nawet do kilkudziesięciu lat),
  • fotowoltaika i pompy ciepła dają możliwość darmowego ogrzewania i schłodzenia domu lub biura.

Farmy Fotowoltaiczne – na co zwrócić uwagę przy budowie?

Jeśli chcą Państwo wiedzieć, jak założyć farmę fotowoltaiczną, należy zaznaczyć, że inwestycja ta rządzi się nieco innymi prawami niż fotowoltaika w Toruniu dla domów jednorodzinnych. Zapraszamy do kontaktu! Dzięki naszym specjalistom nie będą Państwo musieli wgłębiać się w kwestie prawne.

Formalności prawne

O ile montaż pojedynczych paneli na dachach nie wymaga pozwolenia, zupełnie inaczej jest w przypadku inwestycji w farmę fotowoltaiczną. Należy postarać się o pozwolenie na budowę, koncesję do produkcji własnego prądu oraz decyzję środowiskową.

Grunt pod panele

Działka pod farmę fotowoltaiczną powinna być płaska (z ewentualnym skłonem na południe) i niezacieniona. Polecamy założenie farmy fotowoltaicznej na nieużytkach. Jeśli skontaktują się Państwo z nami, dokonamy wszystkich niezbędnych pomiarów.

Wybór paneli fotowoltaicznych

Niebagatelną kwestią jest również wybranie odpowiednich urządzeń. Powinny służyć przez wiele lat, dlatego ważne jest, żeby były trwałe i solidne. Oferujemy wyłącznie panele od sprawdzonych producentów takich jak:

  • Fronius,
  • Jinko,
  • Sofar Solar,
  • SMA,
  • Longi Solar,
  • EXE Solar,
  • REC,
  • SUNPOWER,
  • SunLink,
  • Trina,
  • JA Solar.
  • SHARP.
Fotowoltaika i Pompa Ciepła

FOTOWOLTAIKA

GWARANCJA

12

LAT NA FALOWNIK

30

LAT NA SPRAWNOŚĆ

20

LAT NA WADY UKRYTE

10

LAT GWARANCJI INSTALATORSKIEJ

*w przypadku corocznych przeglądów instalacji

FOTOWOLTAIKA

INWESTYCJA KROK PO KROKU

1

KONSULTACJA, AUDYT

Nasi doradcy Techniczno-Handlowi dobierają odpowiednią moc instalacji fotowoltaicznej. Ustalają jej lokalizację oraz wybierają formę finansowania: abonament, gotówka lub leasing.

2

INDYWIDUALNY PROJEKT

Po wykonanym audycie, nasz dział projektowy opracowuje indywidualny projekt elektrowni słonecznej, zapewniający maksymalną korzyść z inwestycji.

3

MONTAŻ INSTALACJI FOTOWOLTAICZNEJ

Po dostarczeniu elementów instalacji fotowoltaicznej na miejsce montażu, elektrownia zostaje wykonana przez ekipę monterską ze szczególną starannością oraz dokładnością.

4

WŁASNA ELEKTROWNIA SŁONECZNA

Dzięki inwestycji we własną elektrownię słoneczną zapewniasz sobie Nielazeżność, a także oszczędzasz pieniądze oraz dbasz o ochronę środowiska.

Telefon
Wiadomość